Şubat ayında ekebileceğiniz 8 lezzetli sebze tohumu

Portakallı rulo kurabiye tarifi

Evde kendin yap dekoratif vazo tasarımları

Evde 1 adet portakal, 1 adet limon ile 3 litre limonata yapımı

Kız isteme için özel damat fincanı modelleri ve tuzlu kahve yazıları

Düğün, Foto Galeri, Kendin Yap 18 Haziran 2015
80.693 views

kiz-isteme-icin-damat-fincani

Kız isteme, söz konusu olunca akla gelen ilk şey tuzlu, baharatlı damat kahvesidir. Eğer damat tuzlu kahveyi sesini çıkarmadan içiyorsa gelini çok sevdiği düşünülerek kız verilirdi. Şimdilerde ise bu adet eğlenceli bir akıma dönüştü. Damat fincanı modası gün geçtikçe kız istemelerde yerini aldı. Tuzlu kahve yazıları, espiriler ve resimlerin yer aldığı kahve fincanları her genç kızın heves ettiği bir akım oldu. Damat fincanı, damat suyu, damat çikolatası diye hazırlanan damada özel kahve sunumları hemen hemen her yerde satılıyor. damat_fincanım instagram sayfası gibi birçok instagram, pinterest, facebook gibi internet sayfalarında damat fincanları siparişe özel hazırlanarak satılıyor.

kendin-yap-damat-fincani

Tabi siz hazır almak yerine kendi zevkinize göre bir fincan hazırlamak istiyorsanız sade beyaz bir fincan alarak üzerine asetatlı kalem ile yazı yazabilir ve süsleyebilirsiniz. Aynı şekilde damat suyu da hazırlayabilirsiniz. Örneğin yukarıdaki fincan bizim ilk deneme çalışmamız ve oldukça başarılı oldu. Neden siz de yapmayasınız?

Ayrıca iş sadece fincanla bitmiyor. Fincanın yanında su bardağı, lokumluk, tepsi gibi süslemelerde mevcut. Bunlara da kalem ile yazı yazabilirsiniz. Tabi iş yazıyla bitmiyor, sunum ne kadar güzel olursa o kadar iyi. Bu yüzden tepsinizi boncuklarla, tüllerle aklınıza gelebilecek dekoratif objelerle süsleyebilirsiniz. Kurdele ve kumaşlar kullanarak su bardaklarına gelin-damat figürü oluşturabilirsiniz.

“Elimden zehir olsa içeceğini bildiğim için kahvene tuz koymadım. Kahven bol şekerli, ağzımızın tadı hiç bozulmasın.”, “Bu kahvede tuz yok aşk var.”, “Diren damat”, “Aşk tuzlu kahveye değer.”, “O kahve bitecek, içmede göreyim.”, “Gelini seven tuzuna katlanır.”, “İç kahveyi al gelini”, “Mutluluğa ilk adım”, “Suyuna aşk kattım” en popüler damat fincanı yazıları arasında. Ama siz ikinizin arasındaki anlamlı sözleri de kullanabilirsiniz. Ne de olsa sıradan bir söz yerine özel sözler daha önemlidir.

İşte sizler için seçtiğimiz belli sitelerden alınmış, size ilham olabilecek damat fincanı süslemeleri…

Sipariş için www.instagram.com/damat_fincanim/  veya www.damatfincani.com adresinden ulaşabilirsiniz…

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

demet duman 15 Temmuz 2015

Damat adi burhan gelin adi asli alem damat gorsun

burcu özbay 12 Ağustos 2015

nasıl sipariş verebilirim

Melek yoney 12 Ocak 2016

Yurtdisi siparis mumkunmu ideal odeme araciliyla kredikarti olmadi icin

Eda KABAŞ 19 Haziran 2016

Sözüm için kendim yazmak istiyorum. Acaba eliniz yazısız tepsili kahve fincanı seti varmı?