1 Haziran 2015 Jeyline

Kendin yap kalemlik tasarımları

Jeyline
Jeyline

Kadına ve yaşama dair güncel bilgiler

  • 11 paylaşım

Çalışma masanız için hem şık hemde kullanışlı bir kalemliğe ihtiyacınız varsa neden kendiniz yapmıyorsunuz? Evde olan basit malzemelerle tasarlayabileceğiniz kalemlik yapımları için aşağıdaki seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

1. Teneke konserve kutusundan altın kaplamalı kalemlik yapımı

teneke-konserve-kutusundan-kalemlik

İlk olarak farklı boyutlarda konserve kutusu, karton veya bardak bulmalısınız. Daha sonra bunları bir tahta üzerine resimdeki gibi yerleştirerek tutkal ile sabitlemelisiniz. Son olarak yaldızlı altın renkli bir boya ile boyayarak hoş bir kalemlik elde edebilirsiniz.

2. İçecek kutularından kalemlik yapımı

icecek-kutusundan-kalemlik-yapimi

İlk olarak bir litrelik meyve suyu veya süt kutusuna ihtiyacınız var. Eğer kutu mevcut ise işe kutuyu keserek başlayabilirsiniz. Kutuyu istediğiniz boyutta kesebilirsiniz. Kestikten sonra içini temizleyerek gazete, harita veya istediğiniz bir kağıt ile kaplayarak kalemliğinizi elde edebilirsiniz.

3. Rulo kartondan kalemlik yapımı

rulo-kartondan-kalemlik-yapimi

Evde kullandığınız havlu kağıt veya tuvalet kağıdı bittikten sonra içindeki rulo kartonu atmayın ve ondan harika bir kalemlik tasarlayın. Rulo kartonu istediğiniz boyutta kesin ve etrafını resimdeki orlon iplerle sarın. Sarma işlemini yaparken ipleri tutkalla sabitleyin. Üzerini istediğiniz düğme veya aksesuarla süsleyebilirsiniz.

4. Konserve kutusundan Minion karakterli kalemlik yapımı

minion-kalemlik-yapimi

Bu sevimli kalemliği yapmak için renkli silikon parçalara ihtiyacınız var. Eğer silikon bulamıyorsanız keçede kullanabilirsiniz. Elinizde bulunan renkli parçaları Minion’a şekil vermek için resimdeki boyut ve şekillerde kesin. Daha sonra konserve teneke kutusunu kaplayarak tutkal ile yapıştırarak süsleyin.

5. Örgü kalemlik yapımı

orguden-kalemlik

Evinizdeki artık yünleri değerlendirmek istiyorsanız şık bir kalemlik yapmaya ne dersiniz? İlk olarak bir teneke kutunun etrafını saracak şekilde bir parça örün. Sonrasında bu parçaya yanlardan dikerek birleştirin ve teneke kutuya geçirin.

6. Şampuan şişesinden kalemlik yapımı

sampuan-sisesinden-kalemlik-yapimi

Şampuan şişesinin kafa kısmını kesip şekillendirerek renkli ve eğlenceli kalemlikler yapabilirsiniz. Boncuk, düğme ve kumaşlar ile de şekillendirebilirsiniz.

7. Boncuklu kalemlik yapımı

boncuklardan-kalemlik-yapimi

Boş bir konserve kutusuna renkli boncuklar yapıştırarak şık bir kalemlik elde edebilirsiniz. Boncuk yerine makarnaları renkli boyayarak da kullanabilirsiniz.

8. Ağaç kütüğünden kalemlik yapımı

agactan-kalemlik-yapimi

Her hangi bir ağaç kütüğünü matkapla delerek oldukça yaratıcı bir kalemlik yapabilirsiniz.

9. Boya kalemlerinden kalemlik yapımı

renkli-kalemlerden-kalemlik-yapimi

İlk olarak konserve kutusunu beyaza boyayın. Sonra etrafına renkli kuru boyaları yapıştırarak dizin. İsterseniz ip veya kurdele ile bağlayarak süsleyebilirsiniz.

10. Baskılı dekoratif kalemlik yapımı

baskili-kalemlik-yapimi

Boş bir teneke konserve kutusunu yapışkanlı kağıtlarla veya duvar kağıdı ile kaplayarak dekoratif bir kalemlik yapabilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,
SEVDİKLERİNLE PAYLAŞ
  • 11 paylaşım
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER